fbpx

Ćwierć wieku doświadczenia:

Ponad 25 lat temu rozpoczęliśmy produkcję pozłacanej oraz posrebrzanej biżuterii, która była sprzedawana w Polsce pod wieloma markami.

Przełomowe dla nas były 2 daty:

  • W 2006 roku rozpoczynamy współpracę z zagraniczną firmą, która wprowadza nasze produkty pod swoją marką na europejskie rynki. Oprócz dumy że nasze biżuteria zdobywa zaufanie kobiet w wielu krajach, współpraca z zagraniczną cenioną firmą sprawiła, że jakość naszych usług wskoczył na zupełnie inny poziom. Efektem tego jest rok 2010…
  • W 2010 roku wprowadziliśmy na polski rynek markę Sorenson, która miała się wyróżniać wysoką jakością wykonania, ale ceną przystępną dla polskiego klienta. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć że nasza flagowa marka, cieszy się zaufaniem klientek w całej Polsce…


Powstawanie biżuterii Sorenson:

Żeby poznać naszą biżuterie, trzeba zgłębić tajemnice jej produkcji. Dlatego na wstępie wprowadzimy Cię w świat marki Sorenson oraz przeprowadzimy Cię przez etapy jej powstawania. Markę Sorenson stworzyli ludzie, którzy funkcjonują w świecie biżuterii od 30 lat. Celem nadrzędnym było połączenie wysokiej jakości, doświadczenia w branży, pasji przy tworzeniu biżuterii oraz korzystnej ceny – przystosowanej do polskiego rynku.

  • Pierwszy etap to wybranie galwanizacji, czyli pokrywanie biżuterii złotem, srebrem lub innym metalem szlachetnym. Najważniejszym warunkiem jest bezpieczeństwo skóry, dlatego biżuteria Sorenson nie zawiera alergicznego niklu, który bardzo często występuje w innych markach biżuterii. Informacja o tym znajduje się na metce, plakietce lub w broszurze producenta – pod hasłami „anti-allergic” oraz „nickel free”. Kolejnym etapem przy wyborze galwanizacji było ustalenie, czym biżuteria ma być pokryta. Chcąc dać jak najlepszy produkt, producenci postawili na 24-karatowe (czyste) złoto. Początkowo biżuteria miała być pokrywana również srebrem, jednak po pewnym czasie zdecydowano się na użycie o wiele droższego surowca – rodu (rhodium). Warto wspomnieć, że wybranie bardziej kosztownego surowca przez producentów nie wpłynęło na cenę biżuterii rodowanej (rhodium). Obecnie możesz kupić biżuterię rodowaną w cenie (gorszej jakościowo) biżuterii posrebrzanej. Galwanizowanie biżuterii powierzono czołowej europejskiej firmie, która współpracuje z wieloma ekskluzywnymi markami.
  • Drugim etapem przy tworzeniu marki Sorenson było umieszczenie w biżuterii kryształków najwyższej światowej klasy – Swarovski. Priorytetem dla producentów stała się bezpośrednia współpraca z austriacką firmą Swarovski. Od początku 2015 roku współpracę między firmami potwierdza certyfikat. Certyfikat otrzymasz razem z biżuterią.
  • Trzeci etap to wybranie opakowania dla biżuterii. Producenci biżuterii Sorenson postanowili zawieszać kolczyki na plakietkach, produkowanych przez europejskiego lidera w swojej branży. Całość jest pakowana w mocne, przezroczyste woreczki jubilerskie, które zostały wybrane z ponad 100 gatunków.
  • Czwartym etapem było wytworzenie standardów produkcji: Każda sztuka biżuterii jest produkowana ręcznie (od początku jej powstawania) w Polsce. Dzięki temu osoba wytwarzająca np. Twoje kolczyki na bieżąco ocenia jakość towaru. Technologia przy produkcji została ograniczona do minimum. Powodem takiej decyzji jest przekonanie, że osoba wyrabiająca biżuterię, przelewa w nią swoją pasję i będzie dbała o jakość wyrabianego produktu. Każdy pracownik dba, by biżuteria, która wyszła spod jego ręki, wzmacniała jego renomę w firmie. Gdy biżuteria jest gotowa do galwanizacji, zostaje odpowiednio zabezpieczona i dostarczona do galwanizerni. Dla bezpieczeństwa delikatnego produktu, jakim niewątpliwie jest biżuteria – transportem zajmuje się bezpośrednio producent. Biżuteria pokrywana jest złotem lub rodem (rhodium) w obecności właściciela marki Sorenson, który dba, by proces zachodził w odpowiednich warunkach.

Po powrocie z galwanizerni biżuteria jest ozdabiana kryształkami firmy Swarovski. Kryształki również umieszczane są ręcznie, dzięki czemu biżuteria przechodzi dodatkową kontrolę. Maszyna nie odrzuci biżuterii z defektami, np. odbarwieniami złota. Pracownik umieszczający kryształki o wielkości np. 1 mm, bardzo łatwo dostrzeże wadę, która eliminuje biżuterię ze sprzedaży. Specjaliści, którzy zajmują się kryształkami, posiadają odpowiednie umiejętności, pozwalające na umieszczanie milimetrowych elementów. Osoby te przechodzą również cykliczne szkolenia oraz ćwiczenia manualne, dzięki czemu praca ich rąk oraz oczu pozostaje na bardzo wysokim poziomie.